herb LKS Iskra Połomia
LKS Tęcza Zendek   LKS Iskra Połomia

2016-05-28, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym meczu zabrakło nam kilku zawodników, nie może to jednak usprawiedliwiać tego jak dzisiaj zagraliśmy. Śmiało można powiedzieć że można ten mecz przyrównać do meczu z Wieszową.

Początki nie zapowiadały tak słabego meczu w naszym wykonaniu. Po kilku minutach prowadziliśmy już 1:0 gdy katastrofalny błąd popełnił bramkarz przyjezdnych, który puścił dośrodkowanie E. Urbańczyka z 40 metrów za kołnierz. Po 20 minutach było już 2:0 dla nas gdy wbiegającego przebojem w pole karne T. Gawlika nieprzepisowo zatrzymywał obrońca gości i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał pewnie M. Sośniak. Potem oddaliśmy kilka strzałów, ale niezbyt groźnych bo niecelnych. Sytuacje na 3:0 miał K. Sroka który wyszedł sam na sam z bramkarzem od połowy boiska i...... przed bramkarzem stanął zastanawiając się co zrobić, a ten mu piłkę spod nóg wraz z wracającym obrońcą wyłuskał. Potem był jeszcze niezły strzal M. Czapli, który z 20 metrów po krótkim rozegraniu wolnego, minimalnie minął piłką słupek.  Połomia bardzo wysoko broniła co pozwalało nam na grę skrzydłami i dośrodkowania ale robiliśmy to źle i pożytek z tego był marny. Połomia w pierwszej połowie odgryzła się dwukrotnie. Najpierw ni to strzał ni to dośrodkowanie głową przeciął D. Janas, tam piłkę na 3 metrowym spalonym przejął napastnik gości i trafił nią do bramki. Jednak w tej sytuacji dobrą decyzję podjął arbiter nie uznając tego gola. Połomianie reklamowali podanie do tyłu naszego zawodnika - lecz słusznie zostało to zakwalifikowane jako zwykły rykoszet. Druga akcja Połomii w pierwszej połowie to rzut wolny z 20 metrów w ostatniej minucie tej połowy - dodać trzeba fatalnie wykonany, niby miało to być chyba ćwiczone, wyszło tak że podający zasłonił pole strzału strzelającemu ten nie widząc co zrobić kopnął farfocla po ziemi na 5 metr i ku zdziwieniu wszystkich piłka trafiła pod nogi Okrzesika, nasi obrońcy reklamowali spalonego którego nie było, a ten spokojnie umieścił piłkę w siatce, no może nie tak spokojnie bo po rękach D. Elznera - gol jednak padł a sędzia nie dał nam nawet rozpocząć od środka.

Druga połowa była już zdecydowanie bardziej wyrównana, to znaczy Połomia miała więcej sytuacji do zdobycia bramek - zdołali trafić tylko dwa razy zdobywając jedną bramkę :). My również trafiliśmy do siatki dwa razy, ale sędzia i w tym przypadku zaliczył nam tylko jednego gola :(. Zaczęło się tak jak przewidywaliśmy. Połomia ruszyła z kopyta, co z tego jak na początku meczu nie potrafiła sobie znów stworzyć sytuacji bramkowych. My tymczasem około 60 minuty podwyższamy na 3:1, po akcji całego zespołu zakończonej podaniem M. Czapli do M. Sośniaka na 5 metr przed bramką gdzie ten ogrywa obrońcę i strzela pod brzuchem bramkarza. Od tego momentu stajemy, a Połomia siedzi na naszej połowie, my liczymy na kontry. Po jednym z dośrodkowań E. Urbańczyka z 16 metrów głową uderza A. Latosiński, lobuje wybiegającego bramkarza, a sędzia nie uznaje bramki zauważa bowiem spalonego - tym razem jednak sędzia boczny wyraźnie się pomylił. Widząc że jest dużo miejsca na boisku zaczęliśmy sobie rozgrywać piłkę w obronie, wyszliśmy z akcją lewą stroną, jednak w połowie boiska straciliśmy piłkę, akcja Połomii tą samą stroną, dośrodkowanie półgórne z narożnika w pole karne, tam Okrzesik zostaje trafiony w kolano piłką i robi się 3:2. Piłkę meczową ma K. Sroka który ponownie wychodzi sam na sam z bramkarzem, tym razem się przed nim nie zatrzymuje, ale zamiast go mijać strzela i bramkarz to broni, z lewej strony próbuje również M. Sośniak, ale i jego strzał broni bramkarz jakimś dziwnym instynktownym przyruchem prawej ręki na rzut rożny. Nadchodzi 90 minuta meczu i Połomia wyrównała - wrzucona piłka w pole karne, nasz bramkarz leżący wyciągnięty przez napastnika z piłką uderzenie po ziemi, na linii bramkowej jak w poprzednim meczu znajduje się  Olszówka, który ten strzał broni kopiąc piłkę w leżącego bramkarza, tam z 5 metra ponownie dobija któryś z Połomian tym razem w długi róg a tam Olszówki już nie było i piłka ugrzęzła w siatce - decyzja sędziego faul na bramkarzu - przy drugim strzale napastnik gości miał kopnąć naszego bramkarza w głowę stąd ta decyzja - dodajmy błędna. No ale jak się przez cały mecz próbuje nabierać sędziego na dziwne faule (brylował w tym pan Marcin Okrzesik)  i sędzia się nabiera prawie zawsze to i nasz bramkarz pokazał że umiejętności aktorskie posiada. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry M. Sośniak ma szanse na hattricka ale z 10 metrów nie atakowany przez nikogo lobuje wychodzącego bramkarza i strzela obok bramki. I to tyle mecz wygrany, ale powiem szczerze że nie tego spodziewałem się biorąc pod uwagę naszą grę we wcześniejszych meczach - nie licząc Zbrosławic i Wieszowej bo tam zaliczyliśmy wpadki - tym razem było tylko ciut lepiej. Za tydzień gramy z Miasteczkiem a za dwa ze Stolarzowicami - i na tamtych boiskach na taką grę po prostu nie możemy sobie pozwolić bo wyjedziemy stamtąd tak jak dzisiaj powinna od nas wyjechać Połomia.

p.s W doliczonym czasie gry była jeszcze czerwień dla T. Janigi - coś tam wołał do sędziego o drukowaniu meczów - pozdrawiam "16" :D.