herb Silesia II Miechowice
41-908 Bytom,ul.Dzierżonia 2.

2014-10-19, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

Przed wyjazdem do Bytomia postawiliśmy sobie za cel pokonanie Miechowiczan i wzięcie rewanżu za mecz na naszym terenie i jak się okazało udało się to w 100%. Na mecz wychodzimy w zmienionym składzie w porównaniu do ostatniego spotkania ale w pełni zmobilizowani i skoncentrowani co widać po naszych poczynaniach na boisku. Od początku zyskujemy lekką przewagę która w miarę upływu czasu topnieje co powoduję nerwowość w naszej grze a przeciwnikom stwarza okazję do przeprowadzenia ataków. Zepchnięci do obrony kramy tylko z kontry i w 30min po szybkiej akcji i wrzutce piłki w pole karne Rafał Madej zostaje nieprawidłowo powstrzymany i sędzia dyktuje rzut karny(wspomnę że chwilę wcześniej była identyczna sytuacja i faul na Rafale). Do jedenastki podchodzi Zagórski i pewnym strzałem pokonuje bramkarza Silesii a my mamy powody do radości co powoduje rozprężenie w naszych szeregach. Gospodarze natychmiast ruszają do odrabiania strat co chwile nękając naszych obrońców groźnie atakując,ich upór zostaje nagrodzony i po serii błędów doprowadzają do remisu którym kończy się pierwsza połowa.
W drugiej obraz gry nie uległ zmianie i oba zespoły dążyły do strzelenia bramki a w przeciągu pierwszych piętnastu minut to gospodarze mieli więcej okazji do zdobycia bramki. My po przebudzeniu się z letargu znów śmielej atakujemy i stwarzamy sobie okazję do oddania strzału na bramkę Silesii i ta sztuka udaje się w 69min kiedy to Daniel Czapla zdecydował się na strzał z "palca" który wyprowadza nas na prowadzenia a Madej po raz drugi dzisiaj asystuje. Ostatnie dwadzieścia minut to wymiana ciosów najpierw gospodarze przesiadują na naszej połowię zamykając nas na 30 metrze,następnie my po serii rzutów różnych marnujemy  kilka okazji aby przypieczętować zwycięstwo. W 85min po zderzeniu na dwudziestym piątym metrze z Rafałem Madejem boisko musi opuścić bramkarz gospodarzy(po meczu zawodnika zabrała karetka) a ku naszemu zdziwieniu sędzia po konsultacji z bocznym pokazuje faul przeciwko nam. Końcówka to już pełna nerwowość,arbiter doliczył 5min i chyba były to najdłuższe minuty bo trwały i trwały ale już nic nie wydarło nam zwycięstwa i mogliśmy się cieszyć z kolejnych trzech punktów.

Chciałbym podziękować naszym zawodnikom za ten mecz który kosztował nas wiele zdrowia i pokazał że droga jaką idziemy powoli przynosi efekty. Mam nadzieję że w każdym kolejnym meczu będziemy grali z takim poświeceniem i zaangażowaniem jak dzisiaj - jeszcze raz dziękuje.

Silesia II Miechowice – Tęcza Zendek 1-2(1-1).
Pietras 38' – Zagórski 30',Czapla 69'.

Silesia: Duszyński Dawid(85'Wiechowski Aleksander) – Markefka Krzysztof,Marciszewski Kamil, Gadziński Grzegorz,Hulin Mateusz,Łoziński Dariusz,Zabrowski Damian    (60'Zaborowski Dawid),Breguła Artur ,Skrzypiec Piotr,Pietras Bartłomiej,Siedlarczyk Artur.

Tęcza: Dźwigalski Szymon – Wyszyński Tomasz,Janas Tomasz,Grzesik Łukasz,Brzoza Sebastian, Czapla Daniel,Zagórski Robert,Błaszkiewicz Marek,Kacprowicz Piotr,Skupień Radosław(89Krawczyk Tomasz),Madej Rafał(88'Kocot Marcin).

Żółte kartki: Hulin – Zagórski,Madej.
Sędziowali: Marcin Froch(główny),Dariusz Schmidt i Dariusz Kosiński(asystenci).

herb Tęcza Zendek Informacje o kadrze Tęcza Zendek

1. Szymon Dźwigalski