statystyki szczegółowe

Aktualności

Lzs Orzeł Bobrowniki - Lks Tęcza Zendek 3-1(1-1).

• autor: adminTecza, 2017-05-06 19:02

Obojętnie które miejsca zajmują oba zespoły to ich mecze zawsze dostarczają emocji i bramek, dzisiejszy mecz był o dużą stawkę bo drużyny w tabeli dzieliły tylko trzy oczka,szkoda że nie wszyscy potraktowali tego faktu poważnie.
więcej w rozwinięciu....

Zacznę od tego że sobotni mecz rozpoczynamy o godz 13:00 - gramy w rozgrywkach AMATORSKICH pod egidą PZPN i zawodnicy,trenerzy czy sędziowie pracują - godzina zostaje zmieniona na wniosek drużyny Orła co dla nas jest nieporozumieniem tak samo jak mecze w środy (jak widać po niektórych to wynik za wszelką cenę,można było zrobić w sobotę o 11:00 wtedy bez trudu wpadły by trzy punkty) i tu trzeba zadać pytanie jaki ma to sens?
Na boisko wychodzimy z dziesięciominutowym opóźnieniem aby dać czas zawodnikom aby mogli dojechać na mecz i się przebrać,tak więc zaczynamy jednego mniej i tak przez pierwszy kwadrans - później siły się wyrównały.
W 10'minucie arbiter dyktuje rzut karny z "kapelusza" ku uciesze wszystkich zgromadzonych na boisku Orła,do piłki ustawionej na jedenastym metrze podchodzi rzekomo poszkodowany Knapik.
Chwila napięcia,gwizdek i strzał w lewy róg,na szczęście Daniel Elzner wyczuł intencję Knapika i obronił rzut karny a dobitka egzekutora była panu Bogu w okno.
Taka sytuacja działa na nas mobilizująco,zaczynamy konstruować akcję i przedzierać się pod bramkę gospodarzy stwarzając sobie sytuacje strzeleckie.W 27'minucie nasze starania zostają nagrodzone,Gnacik wypuszcza w bój Sośniaka który ładnym lobem pokonuje bramkarza Orła.Niestety nasza radość tra tylko sześć minut,wrzutka w pole karne tam zaspali nasi obrońcy i Wolny pokonuje Elznera a my od razu staramy się znów wyjść na prowadzenie.
W 35'minucie Sośniak ucieka obrońcom Orła ale jego strzał zostaje zablokowany natomiast w 37'minucie sędzia popełnia kolejny błąd,Sośniak znów obiega obrońcę wychodząc na czystą pozycję ale zostaje brutalnie powstrzymany przez Rabsztyna.Sytuacja miała miejsce po za polem karnym a zawodnik Orła został napomniany "aż" żółtą kartką i z uśmiechem przyjmując karę kontynuował grę czego nie można powiedzieć o Mateuszu który ze stłuczonym mięśniem dotrwał do końca połówki.
W drugiej odsłonie zaraz na początku możemy pokonać bramkarza Orła ale strzał Gnacika jest niecelny  dodatkowo straciliśmy siłę ognia bo kontuzja nie pozwoliła kontynuować gry Sośniakowi a jego miejsce zająć musiał Adrian Widera.Chwilę później tracimy kolejną bramkę,rzut rożny wykonują zawodnicy Orła,mocna wrzutka i strzał zostaje zablokowany ale zawodnik gospodarzy przytomnie wycofał piłkę na 16metr gdzie czekał niepilnowany Orzechowski i mocnym strzałem pokonał zasłoniętego Elznera.
Cały czas próbujemy doprowadzić do remisu ale po prostu nam nie szło,nie mieliśmy pomysłu a większość akcji kończyła się na 20 metrze przed bramką Orła,dodatkowo arbiter podejmował bardzo dziwne decyzje które zaskakiwały wszystkich.Największe zagrożenie stworzyliśmy w ostatnim kwadransie gry kiedy nasze ataki były przerywane faulami i okazją stawały się stałe fragmenty gry ale dwa strzały Daniela Janasa nie trafiły w światło bramki a strzał Krawczyka obronił bramkarz,ostatniej minucie straciliśmy trzecią bramkę i było już po meczu.

Wszystkie bramki w tym meczu padły prawidłowo ale zastrzeżenia do pracy arbitrów były ogromne,w szczególności do pracy głównego i liniowego którzy swoimi decyzjami wywoływali śmiech i złość zawodników,trenerów i kibiców.

Podsumowując nasze sobotnie spotkanie można powiedzieć że ponad pół godziny gramy na luzie,mamy okazje i jedną wykorzystujemy niestety tu pozytywy się kończą,później nie potrafimy utrzymać się przy piłce często wdając się w niepotrzebny drybling z przeciwnikiem.Warto też dodać że był to chyba pierwszy nasz mecz w którym nie mieliśmy ani jednego rzutu rożnego,w ostatnim kwadransie postawiliśmy wszystko na jedną kartę i nastąpiło pospolite ruszenie - szkoda że tak późno.

0-1 27'min Sośniak Mateusz asysta Gnacik Maciej
1-1 33'min Wolny Daniel asysta ?
2-1 51'min Orzechowski Krzysztof asysta ?
3-1 89'min Wierzbicki Daniel asysta ?

Orzeł : Kurowski Mateusz - Grysko Maciej,Rabsztyn Sebastian(46'Orzechowski Krzysztof),Urbańczyk Robert(60'Zemło Grzegorz),Dziwok Dorian,Rogowski Michał,(90'Jendros Sebastian),Sikora Mariusz,Wolny Daniel,Wierzbicki Daniel,Żyrek Jakub(46'Tymiański Tomasz),Knapik Paweł.
trener: Stypuła Piotr.

Tęcza: 12.Elzner Daniel - 9.Wyszyński Tomasz,16.Szymański Dawid,5.Sapia Patryk 3.Czapla Mateusz, 18.Jaskuła Aleksander,7.Krawczyk Tomasz,4.Gnacik Maciej, 20.Szczotka Krystian,10.Sośniak Mateusz