Sparing:minimalna porażka z KS Piekary.

• autor: adminTecza, 2017-03-06 13:47

Sobotnie popołudnie spędziliśmy na boisku mierząc się z zespołem KS Piekary,rywalizację wygrał zespół Bytomskiej A-klasy strzelając dwie bramki w końcówce meczu.
Więcej w rozwinięciu....

Po środowym sparingu kiedy graliśmy bez kilku podstawowych zawodników mieliśmy nadzieję że w sobotę trener będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników tym bardziej że godzina była ok' tak samo jak pogoda,dodatkowo termin meczu był umówiony dużo wcześniej.Niestety nic bardziej mylnego bo na meczu stawiło się dwunastu zawodników w tym dwóch bramkarzy,trener znów nie miał za dużego pola manewru choć i tak udało się sprawdzić kolejne ustawienie.
Początek w naszym wykonaniu to bieganie bez celu,krycie na radar i nieudolne próby przekazania zawodnika koledze co gospodarze starali się wykorzystać,na szczęście w dobrej formie zaprezentowali się bramkarze i kierujący obroną środkowi.Wraz z upływem czasu nasza gra zaczynała coś przypominać,w końcu ustawienie przestało nam przeszkadzać i co raz częściej utrzymywaliśmy się przy piłce groźnie kontrując rywala który po 20minutach stracił jakby animusz.Dwie nasze kontry mogły a nawet powinny się zakończyć bramkami ale najpierw sytuację sam na sam zmarnował Sroka a chwilę później faulowany był Krawczyk wychodzący na czystą pozycję,strzał z rzutu wolnego też nie znalazł drogi do bramki.Z naszej strony warta uwagi była jeszcze akcja Gnacik -Krawczyk choć strzał był niecelny.Nasi rywale byli groźni po stałych fragmentach gry i strzałach z dystansu,raz trafili do siatki ale sędzia uznał spalonego a raz szczęście uśmiechnęło się do naszej defensyw i bramkarza (kilka ładnych parad zanotowali nasi tormani).
W drugiej odsłonie radziliśmy sobie jeszcze śmielej a po akcji Krawczyk - Sroka (ta dójka ma jeszcze dwie okazje)strzelamy bramkę i możemy podwyższy wynik,niestety brak możliwości dokonania korekt czy zmian w składzie powoli dawał się we znaki i w końcówce Piekarzanie na trzy rajdy lewą stroną dwa razy znaleźli drogę do bramki pokonując Elznera.W kolejnym sparingu z bardzo dobrej strony pokazała się para stoperów -Daniel Janas i Kamil Melicki- ich współpraca wygląda co raz lepiej a spokój który im towarzyszy podczas ataków udziela się innym zawodnikom.
W sobotę zagramy sparing z Górą Siewierską na ich boisku i będzie to pierwsza okazja aby zagrać na naturalnej nawierzchni,miejmy nadzieję że pogoda dopisze jak frekwencja naszych zawodników,

Ks Piekary Śląskie - Lks Tęcza Zendek 2-1(0-0).
bramka:Sroka

Tęcza: Zawodnik Testowany(46'Daniel Elzner) - Patryk Sapia,Daniel Janas,Kamil Melicki,Tomek Wyszyński, Zawodnik Testowany,Maciek Gnacik,Dawid Szymański,Olek Jaskuła,Tomek Krawczyk(a),Kacper Sroka(b).

graliśmy w ustawieniu 1-4-4-1-1 i nie wyglądało to źle.