Wywiad tygodnia: Mateusz Janas.

• autor: adminTecza, 2016-12-13 21:03

Tym razem w ogniu pytań znalazł się kolejny wychowanek naszego klubu a obecnie członek zarządu oraz trener drużyny młodzików,dobrze zapowiadającą się przygodę z piłką przerwała kontuzja ale Mateusz i koledzy z zespołu liczą że za jakiś czas wzmocni on zespół seniorów a na razie zapraszam do czytania.

Admin: Dzień dobry Trenerze:)

Mateusz Janas : Dzień dobry :)

Admin: Mateusz zaczniemy od trampkarzy których jesteś trenerem,jak wygląda trening takich zawodników?

M.J. : Trening takich zawodników znacznie różni się od seniorów. Przede wszystkim muszą jak najwięcej bawić się piłką to podstawa.

Admin: Ciężko jest nauczać innych,przekazać swoją wiedzę i przekonać ich do uprawiania sportu,tej właśnie dyscypliny?

M.J. : Każdy zawodnik ma inne podejście do sportu. Myślę ,że moi zawodnicy przychodzą na treningi i mecze żeby się czegoś nauczyć. Na razie dogadujemy się bardzo dobrze :)

Admin: Zdradź nam jak będzie wyglądał ich okres przygotowawczy bo wiadomo że różni się bardzo o tego w juniorach czy seniorach?

M.J. : Podstawowa różnica to przygotowanie kondycyjne tutaj kondycję ćwiczymy z piłką nie poprzez treningi siłowe. Na pewno w treningach przeważać będą gierki i ćwiczenia techniczne.

Admin: Czy trenowanie młodzików sprawia Ci przyjemność,satysfakcję jak do tego podchodzisz,jak to traktujesz?

M.J. : Zawsze marzyłem, żeby zostać trenerem. Myślę że mogę sporo przekazać podopiecznym. Oczywiście przykładam się do tego całym sercem :)

Admin: Co chciałbyś osiągnąć z tymi chłopakami,co sprawiło by radość Tobie i zawodnikom?

M.J. : Na tym poziomie nie powinno się wymagać zbyt dużo. Jeżeli gra będzie wyglądać dobrze i zawodnicy zaprezentują się dobrze wyniki na pewno przyjdą. Najważniejsze, żeby zawodnicy czerpali radość z gry.

Admin: Jakie stawiasz sobie cele jako trener?

M.J : Myślę ,że najważniejsze to dawać przyjemność z gry w piłkę nożną.

Admin: Mam nadzieję że osiągniesz wszystkie zaplanowane dla siebie cele.Porozmawiajmy teraz o Tobie jako zawodniku,wiem że zmagasz się z kontuzją która spowodował długi rozbrat z piłką jak do tego doszło i dlaczego tak długo to trwa?

M.J. : Kontuzji nabawiłem się ponad rok temu podczas turnieju tuż przed sezonem. Kontuzja okazała się dość poważna i niestety jeszcze przez rok nie będę mógł kopać piłki :/

Admin: Rozumiem że jeśli wyleczysz uraz to chcesz wrócić na boisko?

M.J. : Chciałbym ale to wszystko zależy od przebiegu operacji.

Admin: Ciężko jest patrzeć jak koledzy grają i nie móc im pomóc na boisku?

M.J. : Bardzo ciężko oglądać grę swojej drużyny z boku ale cóż trzeba pomagać w każdy sposób nawet jako kibic.

Admin: W tej rundzie byłeś chyba na wszystkich meczach Tęczy,jak byś ocenił zespół?

M.J. : Owszem w tej rundzie opuściłem tylko jeden mecz. Zespół wygląda bardzo dobrze i prezentuje się coraz lepiej. Myślę ,że spora w tym zasługa młodego pokolenia które wspomaga zespół.

Admin: Od kilku lat wiele dzieje się wokół klubu,jest nowe boisko,siłownia napowietrzna,obchodziliście czterdziestolecie,awansowaliście do A-lasy,zaliczyliście spadek i dwukrotnie niewiele zabrakło do powrotu do wyższej ligi jak Ty ocenił byś ten okres?

M.J. : Warunki na pewno są o niebo lepsze niż parę lat wstecz. Zawsze gramy na pograniczu awansu. Jeżeli już uda się awansować klasę wyżej myślę, że brakuję szczęścia oraz pozbywamy się zbyt szybko zawodników nie wzmacniając nowymi :/

Admin: Kto przyjeżdża do Zendka mówi że obiekt jest minimum na okręgówkę czy jest to realne aby zespół taki cel w najbliższych latach osiągną,pytam bo jesteś w zarządzie klubu i nasz wpływ na podejmowane decyzje.

M.J. : Obiekt spełnia warunki ale jak wiemy ciężko swoimi zawodnikami walczyć w takiej lidze. Mamy spory potencjał ale nie ma co gdybać :)

Admin: Grałeś w piłkę nie tylko w Zendku,w którym klubie zrobiłeś największy postęp?Jakie były różnice pomiędzy klubami?

M.J. : Największy postęp na pewno zrobiłem w Zendku ponieważ tu spędziłem najlepsze lata do rozwoju. Były różnice w umiejętnościach piłkarskich ale przede wszystkim każdy zespół ma inną taktykę czasami ciężko wkomponować się w zespół.

Admin: Co byś zmienił w klubie,co pomogło by uzyskiwać lepsze wyniki i pozwolić na równą rywalizację z innymi zespołami?

M.J. : Aktualnie wszystko wygląda dobrze. Są czasami problemy z organizacją ale wszystko idzie w dobrym kierunku.Musimy za wszelką cenę zatrzymać młodzież bo dzięki niej uzyskujemy takie dobre wyniki.

Admin: Wizja klubu wg Matusza Jansa

M.J. : Zasługujemy na grę w A klasie więc tam nas widzę :)

Admin : Jaki jest Mateusz Janas,jakie ma zainteresowani,czym się zajmuje?

M.J. : Mam spore poczucie humoru jestem wymagający i otwarty dla innych. Prócz piłki nożnej lubię posiedzieć przy dobrej grze komputerowej :) Na co dzień pracuję jako magazynier.

Admin: Ulubiony klub,zawodnik,idol na którym się wzorujesz?

M.J. : Jeżeli chodzi o zawodnika i idola to zdecydowanie Raul. Moim klubem od dziecka jest oczywiście Real Madryt .

Admin: Jak byś zareklamował Tęczę Zendek aby skłonić ludzi do inwestowania w klub,zawodników do reprezentowania barw Tęczy,rodziców do wybrania właśnie tego klubu i integrowania się z nim.

M.J. : Największym atutem jest atmosfera wokół klubu. Klub jako całość ciągle się rozwija warunki są świetne myślę ,że to wystarczy.

Admin: Cóż będziemy kończyć nasz wywiad,czego można życzyć Mateuszowi Janasowi ?

M.J. : Sukcesów z drużyną młodzików oraz szybkiego powrotu do zdrowia.

Admin: Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas,z naszej strony życzymy Ci wielkich sukcesów z młodzikami,szybkiego powrotu do zdrowia i żebyś drużynę seniorów dalej wspierał nie tylko jako kibic ale także jako zawodnik - powodzenia.