Wywiad tygodnia: Mateusz Sośniak.

• autor: adminTecza, 2016-10-30 19:04

Postanowiliśmy co jakiś czas przeprowadzać wywiad z którymś z naszych zawodników aby mogli go lepiej poznać nie tylko koledzy z boiska ale też nasi kibice.Będziemy chcieli "prześwietlić" każdego z naszych zawodników i zadać mu różne pytania,mamy nadzieję otrzymać szczere odpowiedzi i podzielić się nimi z naszymi czytelnikami.Dzisiaj zaczynamy ten cykl a na pierwszy ogień idzie nie kto inny jak nasz najlepszy strzelec - Mateusz Sośniak.

Admin: Witaj Mateusz jak pamiętam to nie pierwszy raz masz tak dobrą passę!

Mateusz Sośniak: Witam. Zgadza się to nie pierwszy raz kiedy mam tak dobra passę i mam nadzieje ze nie ostatni, z racji ze jestem można powiedzieć mega ofensywny zawodnikiem to raczej próżno mnie szukać w obronie czy zadaniach defensywnych. Od najmłodszych lat jak pamiętam miałem "parcie na bramkę" i już chyba tak zostanie tym bardziej ze mam już swoje lata i pewnych przyzwyczajeń nie da się już zmienić:). Co do mojej passy strzeleckiej to można powiedzieć miałem takie 3, pierwsza i chyba dla mnie najbardziej pamiętliwa to za czasów gry W MKSie Milenium Wojkowice w 4 lidze jako jeszcze młodzieżowiec na tle bardzo mocnych rywali w rundzie jesiennej potrafiłem strzelić 9 bramek  co było dla mnie  ogromnym przeżyciem, 2 passa którą pamiętam była już w klubie Tęczy Zendek kiedy to zostałem przesunięty  na bok pomocy przez trenera  Tomasza Krawczyka i w całym sezonie strzeliłem 9 bramek i miałem 14 asyst, no i trzecie obecna i już wiadomo ze najlepsza i najbardziej obfitująca w bramki gdzie w 9 meczach udało się 12 krotnie pokonać bramkarzy rywali i 5 krotnie asystować a mam nadzieje ze to jeszcze nie koniec, oczywiście gdyby nie moi koledzy z drużyny zapewne nie miałbym tyle bramek na koncie ile teraz mam za co im  bardzo dziękuje.

Admin: Powiedz jak zaczęła się Twoja przygoda z piłką nożną czy może próbowałeś sił w innym sporcie?

M.Ś.: Moja przygoda z piłka nożna zaczęła się w szkole podstawowej gdzie zaczołem uczęszczać na treningi trampkarzy w klubie MKS Milenium Wojkowice ale tak naprawdę granie w piłkę nożna mam w genach ponieważ mój tata również grał  tylko jako bramkarz W Szombierkach Bytom i to za czasów kiedy ten zasłużony klub zdobywał Mistrzostwo Polski. Jeśli mam być obiektywny to początki były ciężkie i z racji ze przejawiałem tez duże umiejętności szybkościowe to wielokrotnie występowałem na różnych olimpiadach lekkoatletycznych szczególnie na krótkich dystansach, do tej pory nikt nie potrafi pobić mojego rekordu na 60m, potem jednak postawiłem na granie i tak zostało do dziś.

Admin: Jak to się stało że wylądowałeś w Zendku i czy od tego czas coś się zmieniło na lepsze czy gorsze?

M.Ś.: W Tęczy wylądowałem przypadkowo, ani nie znałem tego klubu ani nigdy bym nie pomyślał ze mogę być zawodnikiem tego klubu, całe życie byłem związany tylko z Milenium Wojkowice bo tam  grałem od trampkarzy po seniorów i tam tez mieszkałem. Moje plany pokrzyżowała kontuzja kolana która wykluczyła mnie na wiele miesięcy z gry i z tego co pamiętam 2 lata nigdzie nie grałem po  tym czasie kiedy wyleczyłem kontuzje w Wojkowicach wiele się zmieniło i jakby zabrakło dla mnie miejsca, w tym momencie odezwał się do mnie mój znajomy i znany dobrze w Zendku Tomek Głogowski wraz z Prezesem Tomkiem Wyszyńskim i poprosili mnie czy nie pomógłbym im w walce o utrzymanie w A klasie (Głogi dobrze wiedział ze napastnik ze mnie nie naj goryszy wiedząc jak grałem w Wojkowicach), poszedłem dla trening i tak już zostałem z czego jestem zadowolony, bo mamy fantastyczny zespół poza tym zżyłem się z tymi chłopakami. A na pytanie co się zmieniło  i czy na lepsze czy na gorsze to powiem ze tylko na lepsze, stałem się doświadczonym zawodnikiem od którego dużo się wymaga ale też który próbuje brać ciężar gry na swoje barki kiedy wymaga tego sytuacje. Gra w Tęczy Zendek daje mi wiele radości, wspólne treningi, mecze i przede wszystkim koledzy z drużyny powodują ze atmosfera jest fajna, chce się grac i trenować a to jest najważniejsze razem możemy osiągnąć wiele.

Admin: Jaki postawiłbyś sobie cel na ten sezon?

M.Ś.: Wiadomo ze gramy w B klasie i nie jest to może szczyt marzeń, ale uważam ze nawet na takim szczeblu rozgrywkowym trzeba wysoko mierzyć i mieć jasne cele, ostatnie 2 sezony zajmowaliśmy 4 miejsce w lidze i nigdy nie udało się awansować bo zabrakło jakiś detali w tym roku jest trochę inaczej ponieważ jesteśmy w czubie tabeli mamy fajny i mocy zespół i jak na razie idzie dobrze. Nie chciałbym może głośno mówić o awansie żeby tez nie zapeszyć ale na pewno tak jak kiedyś przychodziłem tutaj żeby Tęczę pomóc utrzymać w A klasie co się nie udało to teraz chciałbym z tym klubem awansować.

Admin:Czym na co dzień zajmuje się snajper Mateusz i jakie ma plany na przyszłość ?

M.Ś.:Dobre pytanie bo chciałoby się powiedzieć ze zajmuje się piłka i żyje z tego ale niestety to tylko marzenia które już na pewno się nie spełnią, na co dzień pracuje jak każdy zawodnik w Tęczy, mam oczywiście rodzinę ,plany i marzenia na przyszłość oraz jak tylko zdrowie mi dopisze to chciałbym jeszcze parę lat pograć w piłkę bo to lubię robić i sprawia mi to dużą satysfakcje.

Admin:powiedz mi na koniec czego można Ci życzyć?

M.Ś.: Myślę ze najważniejsze jest zdrowie, jak tylko zdrowie dopisze to reszta sama przyjdzie, tego życzył bym sobie i moim kolegom z drużyny oraz żebyśmy nie zapominali ze gramy w piłkę bo to kochamy i żeby jak najdłużej sprawiało nam to przyjemność i satysfakcje.

Admin: Dziękuje bardzo za wywiad,oczywiście życzę Ci zdrowia,skuteczności oraz awansu i szczęścia w życiu prywatnym.

M.Ś.: Dziękuję bardzo.