Pierwszy sparing za nami.

• autor: adminTecza, 2015-07-21 14:11

W sobotę zmierzyliśmy się w naszym pierwszym meczu sparingowym z zespołem Nadziei Bytom na co dzień występującym w Bytomskiej Klasie A,rywal okazał się lepszy aplikując nam cztery bramki.

Do meczu przystąpiliśmy z marszu meldując się na boisku rywali tuż przed samym gwizdkiem "sędziego", wpływ na to miały korki jak i prace drogowe a nie wspomnę o braku zegarków u niektórych zawodników!!!
Pierwszą połowę gramy w ustawieniu 4-5-1 z trzema zawodnikami testowymi i nasza gra nie wygląda źle, niestety szybko popełniony błąd w kryciu i Bytomianie objeli prowadzenie.Od momentu utraty bramki zaczynamy więcej myśleć na boisku i nie staramy się szybko pozbywać piłki co przynosi zamierzony efekt. Stwarzamy sobie kilka naprawdę dogodnych sytuacji do zdobycia bramki ale brakuje zimnej krwi i dobrze ustawionego celownika,nie potrafimy wykorzystać sam na sam z bramkarzem,wrzutek gdzie wystarczy przyłożyć nogę lub głowę nie wspomnę o prezentach od zawodników gospodarzy.Tuż przed końcem tracimy drugą bramkę biernie przyglądając się poczynaniom zawodnika Nadziei,cóż niewykorzystane sytuacje się mszczą.W drugiej połowie nasza gra straciła na animuszu i gospodarze uzyskiwali  z każdą minuta większą przewagę,w tym czasie dwa razy pokonali naszego bramkarza (jedna bramka to był prawdziwy cud - gol pt "stadiony świata"). Ostatnie piętnaście minut to znów wyrównana gra ale bez większych popisów i mecz kończy się zwycięstwem gospodarzy.
Patrząc na sza pierwszy sparing można powiedzieć że pierwsze 45min mimo straty dwóch bramek zagraliśmy dobrze,stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki,utrzymywaliśmy się przy piłce zmuszając przeciwnika do wysiłku,niestety drugie 45min to ogólny chaos w naszym wykonaniu,dopiero w końcówce znów byliśmy równym przeciwnikiem.

Nadzieja Bytom - Tęcza Zendek 4-0(2-0).

Tęcza: Dźwigalski Szymon - Gnacik Maciej,Zawodnik Test,Zagórski Robert,Wyszyński Tomasz,Zawodnik Test,Janas Daniel,Zawodnik Test,Gubała Piotr,Szymański Dawid,Grzesik Łukasz.
Po przerwie grali: Zawodnik Test,Kocot Marcin,Krawczyk Tomasz.