Zła passa przerwana.

• autor: adminTecza, 2015-05-17 21:31

W niedzielne popołudnie rozegraliśmy kolejne spotkanie w ramach I Ligi (Klasa B) a naszym rywalem był zespół Zgody Repty,po ciężkim meczu mogliśmy znów poczuć smak zwycięstwa.

Mecz w Reptach wypadł nam w ciężkim terminie ze względu na czas Komunii Świętych,część zawodników dojechała na styk lub wcale i dlatego te zwycięstwo tak nas cieszy.Od początku spotkania oba zespoły chciały jak najszybciej strzelić gola,próby szybkich zagrań przeważnie kończyły się na obrońcach lub autach bocznych.Bardzo dobrze spisywał się nasza obrona która nie pozwalała na wiele rywalom choć i oni popełnili kilka błędów na szczęście nie wykorzystał ich przeciwnik,z przodu zaś raził brak pomysłu a czasem zdecydowania w naszych poczynaniach.Po zmianie stron i szybko strzelonym golu po prostu stajemy i pozwalamy rywalom aby dwukrotnie pokonali naszego bramkarza po naszych błędach w kryciu i wyprowadzeniu piłki z własnej połowy.Na kwadrans przed końcem wychodzimy na prowadzenie za sprawą naszego młodego zawodnika i nie oddajemy tego prowadzenia już do końca meczu.

0-1 27min - szybka akcja naszego zespołu lewą stroną i zagranie przekątnej piłki do Szymańskiego który zostaje zatrzymany w polu karnym i sędzia wskazuje na punkt oddalony o 11 metrów.Do karnego podchodzi Wyszyński i pewnym strzałem pokonuje bramkarza dając na prowadzenie.

0-2 58min - rzut rożny w naszym wykonaniu i prowadzimy dwoma bramki,do piłki poszedł Urbańczyk który idealnie wrzucił piłkę w pole karne a Daniel Janas głową skierował ją do bramki gospodarzy.

1-2 59min - od razu nasi rywale ruszają do obrobienia strat i przy złym kryciu w środku zawodnik Rept oddaje strzał z okolicy 16metrów piłka po drodze odbija się od kępki nie dając szans naszemu bramkarzowi.

2-2 66min - złe wyprowadzenia piłki przez Brzozę i napastnik gospodarzy wpada w pole karne mijając Elznera zwleka na oddanie strzału a powstrzymuje go Kocot.Sędzia dopatrzył się faulu i dyktuje "wapno" które skutecznie wykorzystuje Winkler i mamy remis.

2-3 75min - szybka kontra naszego zespołu,wymiana podań między Janasem i Olszówką w środku i dogranie do wychodzącego w tempo Sośniaka który mija obrońcę i zagrywa do wbiegającego Szymańskiego a nasz młody zawodnik strzela pierwszego gola w dorosłej piłce.

Do końca meczu wynik się nie zmienił choć mogliśmy skarcić rywali w ostatnim kwadransie jeszcze trzykrotnie ale nikomu już nie udało się pokonać bramkarza i mecz zakończył się naszym zwycięstwem. Mecz do ładnych nie należał choć był prowadzony w szybkim tempie ale było w nim dużo niedokładności i szarpanej gry która dała się we znaki obu drużyną,cieszy nas pierwsze zwycięstwo i miejmy nadzieję że przełamaliśmy fatalną passę naszego zespołu.
Negatywem jest nasza gra po zdobyciu piłki i po zdobyciu gola kiedy stajemy i pozwalamy rywalowi robić co chce,szarpana gra i zbyt słaby pressing na połowie rywala.
Pozytywem jest na pewno mobilizacja naszych zawodników (urywanie się z uroczystości czy pracy) i postawa na boisku,znów dobry mecz rozegrali nasi juniorzy którzy mieli duży wkład w zwycięstwo a kolejnym który zaliczył debiut był Marcel Duda - oby tak dalej.

Zgoda Repty Śląskie - Tęcza Zendek 2-3(0-1).
Krawczyk 59',Winkler 66' - Wyszyński 27',Janas.D. 58',Szymański 75'.

Zgoda: Szewczuk Bartłomiej - Pardela Dariusz,Czekała Krzysztof,Krawczyk Krzysztof,Friedberg Łukasz, Woźniakowski Tomasz,Stolecki Marcin,Poloczek Adam,Walter Tomasz,Winkler Dawid,Gołombek Michał (75'Kasza Jarosław).

Tęcza: Dźwigalski Szymon(46'Elzner Daniel) - Wyszyński Tomasz,Janas Daniel,Brzoza Sebastian,Kocot Marcin(85'Surus Piotr),Szymański Dawid,Grzesik Łukasz,Urbańczyk Emil(65'Olszówka Adam),Czapla Mateusz,Sośniak Mateusz(87'Duda Marcel),Janas Mateusz.

Żółte kartki: Kocot,Janas.D.
Sędziowali: Sołtys Sebastian(główny),Froehlich Adrian i Czernachowski Marek(asystenci).